تاریخچه عطر amouage

تاریخچه عطر amouage آمواج

تاریخچه عطر آمواج

در این مقاله به بررسی تاریخچه عطر amouage خواهیم پرداخت و کمی از سرگذشت این برند خوااهیم گفت و در ادامه معرفی چند عطر معروف از برند آمواج، با ما هممراه باشید.

Amouage یا امواج را می توان یکی از لوکس ترین و البته برترین عطر های خاورمیانه دانست. این برند در سال 1983 و در شهر مسقط (پایتخت عمان) شروع به کار کرد. برند امواج – amouage تا کنون بیش از 60 نوع عطر و ادکن روانه ی بازار کرده است که همه دارای فرمولاسیون ویژه و خاص هستند. این برند بیشتر از ترکیبات سنتی همچون مشک، گل های شرقی، ادویه جات، طعم دهنده ها، ترشی جات و رایحه های مدرن استفاده می کند. طبع بیشتر عطر های برند آمواج گرم و سنگین بوده که ماندگاری بسیار بالایی دارد و این هم برگرفته از وابستگی این برند به عطر های عربی است. این موضوع باعث شده تا این برند بتواند در طی چند دهه پا به پای کمپانی های بزرگی همچون کرید و بویز پیش برود.

تاریخچه عطر amouage  آمواج

عطر امواج در سال 1983 و توسط حمد بن حمود البوسعیدی ایجاد شد. او مشاور ارشد سلطان قابوس، پادشاه عمان بود که آرزوی زنده کردن عطر و فرهنگ عربی در منطقه را داشت. او به همین جهت خط تولید این عطر ها را در همان سال پایه گذاری نمود و نام آن را آمواج یا آمواژ گذاشت. این نام ترکیبی از واژه ی موج و کلمه ی لاتین amour  به معنی عشق است. این برند در همان سال توانست با کمک شرکت ها و البته متخصصین فرانسویی اولین عطر خود را روانه ی بازار نماید. اولین ساخته ی این برند امواج طلایی نام دارد که در ابتدا نام آن  amouage   بود. با گذشت حدود چهار دهه، این عطر هنوز هم در بین مشتریان این برند محبوبیت بسیار زیادی دارد. امواج طلایی توسط عطر ساز مشهور فرانسویی یعنی گای رابرت ساخته شد که در دو نوع زنانه و مردانه وارد بازار شده است .

این برند تلاش کرده در طول چند دهه فعالیت خود، تمرکز ویژه ای بر روی فرهنگ و آداب عمان داشته و آن را در محصولات خود بروز دهد. بدین جهت بسته بندی و ساختار بطری های این محصولات هم بسیار منحصر به فرد است. بطری عطر های مردانه برند amouage   یادآور خنجر های مردانه و بطری های زنانه هم یادآور گنبد مسجد سلطان قابوس در مسقط است. این شیوه طراحی تقریباً در تمام محصولات آن به چشم می خورد که در هر مورد ساختار و طراحی جداگانه ای دارد.

ساختار عطر های amouage

همانگونه که اشاره کردیم ، عطر های amouage  برگرفته از فرهنگ و سنت عربی است و به همین جهت رایحه و نت های آن عموماً گرم و سنتی می باشد که به سادگی هم پخش می شود. در این  عطر ها عموماً از نت های سنگینی همچون عود استفاده می شود که ماندگاری بسیار بالایی دارند. از طرفی دیگر این برند مانند سایر عطر های عربی از اسانس و اویل استفاده می کند که تا حدی باعث سنگینی این عطر ها شده است. به طور کلی بیش از 120 نوع ماده ی طبیعی در عطر های این برند استفاده می شود. در این بین عصاره ی درخت کندر نقره ای (silver frankincense) یکی از مهم ترین آن هاست که در عطر سازی سنتی مناطق عرب نشین اهمیت زیادی دارد. در افسانه های این ناحیه آمده که مار های بالدار از این درخت محافظت می کنند. آمواژ هم تلاش کرده تا این ماده را در بیشتر عطر های خود جای دهد. البته باید این موضوع را عنوان کرد که خود amouage   عطر هایش را طراحی نمی کند. بلکه متخصصین فرانسویی بر اساس استاندارد این شرکت،اسانس اولیه را در فرانسه تولید و آن را به عمان ارسال می کنند. سپس این برند مطابق نیاز خود اقدام به تولید آن می کند. این سیاست گذاری باعث شده تا این شرکت عطار های بزرگی همچون , Daniel Maurel, Jean-Claude Ellena, Nathalie Feisthauer, Angeline Leporini, Guy Robert, Bernard Ellena Violaine Collas, Pierre Negrin, Karine Vinchon Spehner,, Alexandra Carlin, Emilie (Bevierre) Coppermann, Lucas Sieuzac, Dorothee Piot, Maurice Roucel, و… را به خدمت بگیرد که همگی از شناخته شده ترین متخصصین این حوزه هستند.

معروف ترین عطر های آمواج amouage

برند آمواج از سال 1983 تا سال 2014 توانسته بیش از 63 عطر مختلف را روانه ی بازار نماید که هر کدام از آن ها ویژگی های مربوط به خود را داشتند. در این بین شاید بتوان معروف ترین و البته ماندگار ترین عطر های این برند را موارد زیر دانست :

  1. آمواج گلد مردانه ( سال 1983)
  2. Ubar( سال 1985)
  3. Dia (سال 2002)
  4. Asana ( در سال 2005_ تعداد محدود)
  5. Arcus ( در سال 2005)
  6. Cirrus ( در سال 2006)
  7. Reflection ( در سال 2007)

 

عطر اوبر آمواج | UBER AMOUAGE

 

 

البته برند امواج در طول این مدت و البته سال های بعد از آن هم محصولات ویژه ای را عرضه نموده که غالباً به عنوان محصولات لوکس شناخته می شوند.

شما می توانید در سایت آقای عطر تمامی محصولات این برند معروف را مشاهده و در صورت لزوم نسبت به خرید عطر amouage   دلخواه خود اقدام نمایید .

 

وبسایت رسمی برند آمواج : لینک

خرید عطر آمواج : لینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.